Історія закладу освіти

Балаклеївська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 ім. Є. Гуглі

Серед широких ланів, квітучих садів, дубових і грабових гаїв, у долинах річок і балок в місцях перетину рік Сріблянки, Медянки і Балаклейки розкинулося село Балаклея.
Балаклея – назва татарська. В історії відомий факт: хан заволзьких татар Балаклай під час походу проти Скирмунта у 1321 році зупинився на мальовничій місцевості, яку сьогодні називають Балаклея. Назва села вперше згадується в історичних документах 1674 року. На той час його власником був російський князь Г.О. Потьомкін, який передає Балаклею в спадщину своєму племіннику, графу Олександру Самойлову. В 1820 р. Самойлов дарує Балаклею своїй дочці Софії – володарці всього Смілянського маєтку. Уже в 1848 році вона будує нову дерев’яну церкву. У 1885 році тут відкривається однокласна міністерська школа, яка 1913 року була передана в розпорядження земства. У ній навчачилися 20-25 учнів за трирічною програмою.

/Files/images/4.JPG

Минають роки, а школа залишається окрасою села.
Балаклеївська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів імені Євгенії Гуглі була збудована 1975 року. Одним з перших директорів новозбудови була Новік Жанна Володимирівна, яка віддала їй вісім років самовідданої праці. Гордістю Жанни Володимирівни є її учні, кращі випускники:
- Горідько (Шатайло) Тетяна Миколаївна – ексголова районної ради Городищини;
- Кізенко (Гнатишина) Таїса Аркадіївна – ексдиректор Смілянської школи №2;
- Штейн Олександр Іванович – служив начальником курсу Ростовського вищого ракетного училища, нині у відставці.

Потім школу очолювали Колос Анатолій Сергійович, Плашенко Ольга Яківна. З 1979 року директором призначено Чубок Галину Олексіївну. З 1988 р. по 2018 р. керівником школи була Дорожкіна Неля Сергіївна

Її ім’я носить наша школа

Гугля Євгенія


31 березня 2003 року Указом Президії Верховної Ради України Балаклеївській загальноосвітній школі І-ІП ступенів №1 було присвоєно звання — школа імені Євгенії Яківни Гуглі. Таке рішення Президії Верховної Ради зумовлено тим, що Заслужений учитель України Гугля Євгенія Яківна була директором школи з 1952 по 1968 роки, зробила вагомий внесок у розвиток освіти не лише району, а й області.
Євгенія Яківна народилася 5 серпня 1908 року на Київщині. 1928 року закінчила педагогічний технікум і розпочала свою педагогічну діяльність у школі села Балаклея.
З 1942 по 1945 p.p. – директор Сорокінської середньої школи Алтайського краю. У 1944 році Указом Президії Верховної Ради СРСР нагороджена медаллю "За трудову діяльність", у 1945—"За доблесну працю в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945р.р."
З 1946 року знову працює учителем у Балаклеївській школі, з 1952 р. по 1968 p. - незмінний директор цього закладу. Під її керівництвом школа стала однією з найкращих у Смілянському районі. За професійну діяльність Євгенію Яківну Гуглю нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора, орденом Знак Пошани, медаллю імені А.С. Макаренка, присвоєно звання Заслужений учитель України.

Кiлькiсть переглядiв: 1564

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.