До уваги батьків майбутніх першокласників!

Згідно з Порядком зарахування, відрахування та переведення здобувачів освіти до державних та комунальних закладів освіти (наказ МОН України від 16.04.2018 № 367), ОЗО «Балаклеївський ліцей імені Євгенії Гуглі» Балаклеївської сільської ради Черкаської області розпочинає прийом заяв про зарахування до 1 класу з 23 травня 2022 року.

Заява про зарахування до закладу подається особисто одним з батьків з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника. До заяви додається:

1) копія свідоцтва про народження дитини таідентифікаційний код (під час подання копії пред’являється оригінал документа);

2) оригінал або копія медичної довідки № 086-1/о та форми №063/о «Карта профілактичних щеплень»;

3) власноруч написати заяву;

4) оригінал або копія висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами для зарахування в інклюзивний клас.

У випадку подання копій цих документів, оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування. Без оригіналів цих документів зарахування дитини не відбудеться.

Організація прийому дітей до першого класу 2022-2023 н.р.

Конституція України

Стаття 53. Кожен має право на освіту

1. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.

2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Закон України «Про освіту»

Стаття 12. Повна загальна середня освіта

п.4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

Стаття 13. Територіальна доступність повної загальної середньої освіти

п.1. Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.

Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.

Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

Закон України «Про загальну середню освіту»

Стаття 18. Зарахування учнів

1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.

2. Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).

7. Зарахування учнів до ліцеїв, приватних закладів загальної середньої освіти і закладів спеціалізованої освіти дозволяється проводити на конкурсних засадах.

Зарахування учнів до інших закладів загальної середньої освіти дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність цього закладу. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.

ПОРЯДОК ЗАРАХУВАННЯ

1. До 1 червня 2022 року включно наказом по ліцею зараховуються усі діти, які мають право на першочергове зарахування.

1 червня 2022 року наказ про зарахування дітей до 1 класу та список претендентів на вільні місця буде оприлюднено на веб-сайті ліцею.

2. Упродовж 1-15 червня заяви про зарахування не приймаються.

3. До 15 червня включно зараховуються інші діти на вільні місця за результатами жеребкування та за умови подання оригіналів документів.

Процедура та терміни жеребкування будуть оприлюднені на веб-сайті ліцею.

Кiлькiсть переглядiв: 723

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.