СХВАЛЕНО

Протокол засідання педагогічної ради № 2 29.10.2021

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ № 259 від 29.10.2021

ПРАВИЛА ДЛЯ УЧНІВ

ОЗО «Балаклеївський ліцей імені Євгенії Гуглі»

Балаклеївської сільської ради Черкаської області

Місія ОЗО «Балаклеївський ліцей імені Євгенії Гуглі» (Далі – Школа) стверджує, що у нашій школі - освітній простір, заснований на демократичних і партнерських принципах, вільний від насильства та дискримінації, в якому гармонійно розвивається творча особистість.

Наша візія передбачає створення демократичного і зорієнтованого на взаємодію та партнерство, середовища.

У будь-якій великій групі людей конфлікт, природно, має місце. І нашою метою є навчити вирішувати конфлікти, використовуючи позитивні стратегії задля отримання виграшних результатів. Може статися, що деякі учні відчуватимуть труднощі в дотриманні вимог, встановлених у спільних інтересах.

Керівництво школи несе відповідальність за забезпечення дотримання правил поведінки для учнів, і повинно мати свободу дій для задоволення індивідуальних потреб учнів та здійснення судження в контексті конкретних обставин. Наслідки за недотримання очікуваної поведінки можуть відрізнятися в кожній окремій ситуації для кожного окремого учня. У випадку легкої або незначної провини педагогічний склад школи повинен допомагати учням усвідомити неправильність їхніх дій та використовувати такі ситуації, щобнавчити дітей знаходити альтернативні варіанти з позитивними результатами. У разі некоректної поведінки дисциплінарні заходи повинні бути застосовані в рамках, які зміщують фокус з покарання на інший – коригувальний та співчутливий. Школа буде використовувати ряд заходів, орієнтованих на зміцнення позитивної поведінки і допомоги учням у визначенні правильного вибору. Кодекс учнівської поведінки, правила та очікування переглядаються і посилюються напостійній основі учителями, співробітниками та керівництвом через загальні збори,оголошення, відвідування класів директором і щодня вчителями в класі.

Поведінка під час уроків і перерв

Учні мають уважно працювати у классах під час уроків та не заважати іншим. Учні неможуть відмовлятися від виконання завдань, які ставить учитель. Для ефективності навчального процесу та для того, щоб його не переривати, здобувачі освіти мають протягом усього уроку перебувати в класі. Якщо з’являється нагальна потреба вийти, це можна зробити лише здозволу вчителя. Під час перерв здобувачі освіти мають поводитись обережно. Бігати на перервах не дозволяється,адже така поведінка може зашкодити учню або його оточенню. Також здобувачі освіти мають пересуватися правою частиною коридора або сходів.

Пропуск занять

Протягом відсутності у школі здобувач освіти може навчатися дистанційно за допомогою сервісу ClassRoom. Учень, який був відсутній у школі з причини хвороби до3 календарних днівможе відвідувати школу без надання довідки від лікаря, але потрібно надати пояснювальну записку від батьків. Учень, який був відсутній у школі з причин хвороби протягом 3днів і більшемає обов'язково надати відповідну довідку від лікаря з рекомендаціями щодо навантаження на уроці фізичної культури з вказаним терміном. Якщо учень не буде відвідувати школу забудь-яких інших причин з відома батьків (поїздка на відпочинок, санаторне лікування тощо), необхідно надати відповідну заяву від батьків перед початком запланованої відсутності. Зверніть, будь ласка, увагу на те, що навчальний процес не може бути цілковито індивідуальним. Для повноцінного навчального процесу необхідно працювати в групі, вирішувати проблеми разомтаспівпрацювати. У разі пропусків 10 навчальних днів без поважних причин заклад освіти передає інформацію до Служби у справах дітей Балаклеївської сільської ради

Пунктуальність

Пунктуальність — це важлива риса, яку ми виховуємо в наших здобувачів освіти. Ми заохочуємо їхне запізнюватися та розраховуємо на підтримку батьків. Відповідно до правил школи, здобувачі освіти зобов’язані приходити на навчання та на уроки вчасно. Кожен здобувач освіти маєшприходити до Школи не пізніше 8:50, а о 9:00 має бути в класі,повністю готовим до початку уроків. На перервах учні повинні впорядковувати свої справи, щоб приходити на уроки вчасно.

Під час навчального процесу залишати територію школи без відома класного керівника чи адміністрації ОЗО «Балаклеївський ліцей імені Євгенії Гуглі» забороняється.

Спортивна форма

Здобувачі освіти школи під час уроків фізичної культури мають бути одягнені у спортивну форму та спортивне взуття. Переодягатися у спортивну форму учні повинні безпосередньо перед уроком фізичної культури та змінювати її на повсякденний одяг після уроку. Для занять на спортивних гуртках дитині може знадобитися додаткове знаряддя, яке визначає керівник гуртка (наприклад, ролики).

Не дозволено приносити до школи

Не дозволено приносити до школи небезпечні речі: піротехнічні вироби, спортивнезнаряддя, шкідливі речовини, напої та продукти харчування не для особистого вживання. Заборонено накопичення та спільне використання хімічних несертифікованих речовин, які (особливо в концентрованому вигляді) можуть бути небезпечними для оточуючих. Це стосується також слаймів та лизунів. На території школи заборонені будь-які фінансові операції між здобувачами освіти. Виключення складають шкільні економічні та благодійні проєкти. До школи не дозволено приносити шкідливу їжу, а також напої. Школа є зоною здорового харчування: ми турбуємось про здоров'я дітей, і хочемо бути певні, що наші здобувачі освіти їдять збалансовану та корисну їжу. Спортивне знаряддя (ролики, скейти, тощо) не можна використовувати на території школи. Здобувачам освіти не дозволено замовляти доставку на адресу школи та приводити тварин.

Персональні гаджети

Здобувачі освіти несуть відповідальність за зберігання власних мобільних телефонів та інших персональних гаджетів. Під час уроків забороняється використання мобільних телефонів, якщо це не є необхідністю для освітнього процесу. Якщо ця заборона буде порушена учнем, то вчитель має право вилучити телефон і повернути його батькам здобувача освіти. На уроках телефон повинен бути вимкнутий або переведений у режим «без звуку». Робити телефонні дзвінки на перерві не заборонено. У випадку крадіжок телефонів чи втрату через власну необережність, проведення розслідування – це не компетенція директора школи чи вчителів. За необхідності потрібно звертатися до правоохоронних органів. У школі не дозволяється фотографувати або знімати на відео, бо наявність камери є певним стимулом до створення штучних сцен образ і приниження в учнівському середовищі, що негативно впливає на освітній процес та порушує права людини, оскільки є втручанням в особисте життя. Запитуйте дозволу, перш ніж когось сфотографувати або зняти на відео. Завжди запитуйте дозволу, перш ніж взяти в руки чужий телефон.

Бібліотека

Бібліотека нашої школи — це ресурсно - інформаційний центр; колекція художньої, науково-популярної, довідкової літератури, періодичнихвидань. Місія бібліотеки — забезпечити освітній процес всією необхідною літературою,створити затишну атмосферу для роботи здобувачів освіти із книгою, заохотити до читаннямаленьких й дорослих читачів.Задля цього в бібліотеці проходять різні цікаві заходи. Підручники та книги, які здобувач освіти бере у бібліотеці, є власністю школи, і їхнеобхідно повертатинаприкінці навчального року.

Матеріальна відповідальність

Батьки матеріально відповідальні за пошкодження шкільного майна дитиною. Здобувачі освіти відповідають за збереження свого майна. Якщо здобувач загубив щось зі своїх речей, навіть цінних, школа не несе відповідальності.

Порушення

У Статуті школи прописані права і обов’язки всіх учасників навчального процесу. І діти, і дорослі є відповідальними за їх (не)виконання.

Незначні порушення

Незначні порушення — це ті, які не несуть небезпеки для життя і здоров’я, але негативно впливають на атмосферу в класі: порушення шкільних правил, знущання, дражнення, приниження, глузування, ненормативна лексика, жбурляння предметами, грубість, агресивна поведінка, неповага, обман, фальсифікація, плагіат, зухвала поведінка, опір педагогам, нецільове використання електроніки, комп’ютерів, Інтернет, публічний показ прихильності,зневага учнівських обов’язків, недотримання правил безпеки. Можливі наслідки незначних порушень

 • Навчання відповідальності за свої дії.
 • Навчання альтернативному вибору, який матиме позитивні результати.
 • Написання пояснювальної записки
 • Витримка часу.
 • Виховна розмова з класним учителем.
 • Написання листа -вибачення.
 • Затримання після занять.
 • Спілкування з батьками по телефону, листуванням або персональна зустріч.
 • Консультація шкільного психолога.
 • Видалення з класу (під наглядом дорослих).
 • Зустріч здобувача освіти з директором.

Значні порушення

До таких відносяться: залякування (утому числі в Інтернеті), загроза інформаційній безпеці школи та її інформаційно-комунікаційній системі, загроза фізичним насильством, заподіяння шкоди іншим у результаті бійки, дискримінація, расизм, сексизм, загроза насильства сексуального характеру, куріння, наявність або вживання алкоголю, або наркотиків, крадіжки, грабунки, вимагання, вандалізм, загроза заподіяння шкоди, володіння порнографічними матеріалами, володіння зброєю або копією зброї та інші серйозні порушення. Можливі наслідки значних правопорушень

 • Негайна персональна зустріч із батьками.
 • Укладання з здобувачем оосвіти поведінкового контракту.
 • Відшкодування збитку шкільного майна.
 • Передача справи на розгляд відповідних органів влади (поліція, прокуратура).

Загальні правила поведінки учнів

1. Загальні правила поведінки учнів

1.1. Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний. При вході у школу дотримується правил ввічливості, залишає верхній одяг у гардеробі, прямує до місця проведення уроку.

1.2. Забороняється приносити до школи та на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.

1.3. Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі школи і з ї ї території в урочний час. У разі пропуску учбових занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікар яабо записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття безповажних причин забороняється.

1.4.Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.

1.5. Учень школи проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

1.6. Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

1.7. Учні бережуть майно школи, надають посильну допомогу в його ремонті, акуратно відносяться як до свого, так і до чужого майна.

1.8.Учні дотримуються правил техніки безпеки як підчас уроків так і під час перерв.

1.9. Забороняється користуватися мобільними телефонами під час навчально-виховного процесу.

2.Поведінка на заняттях

2.1. При вході педагога в клас учнів стають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2.2. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класногокерівника) необхідно пред’явити щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

2.3. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.

2.4. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінченнязаняття, учень має право покинути клас. При виході вчителя або іншогодорослого з класу учнів стають.

3.Поведінка до початку уроку, на перервах і після закінчення занять

3.1. До початку уроку учень повинен:

прибути до кабінету до першого дзвінка, увійти до класу тільки в присутності вчителя і підготуватися до уроку.

3.2.Під час перерви учні зобов’язані:

- навести чистоту та порядок на своєму робочому місці;

- вийти з класу;

- рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони;

- підкорятися вимогам працівників школи, черговим учням;

- допомагати підготувати клас на прохання вчителя до наступного уроку;

- у раз іспізнення на урок постукати в двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити сісти на місце.

3.3. Під час перерви учням забороняється:

- бігати сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор; - - штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми;

- вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим;

-палити в будівлі і на території школи.

4. Правила поведінки учнів у їдальні

4.1.У шкільній їдальні учні повинні виконувати вимоги вчителів, працівників їдальні та чергових і дотримуватися черги.

4.2. Заборонено перебувати у приміщенні їдальні у верхньому одязі.

4.3. Заборонено виносити їжу і напої за межі їдальні

4.4. Під час перебування в їдальні учням слід дотримуватися гарних манер і поводитися пристойно.

4.5. Учні повинні шанобливо ставитися до працівників їдальні.

4.6. Розмовляти під час їжі треба не голосно, щоб не турбувати тих, хто їсть по сусідству.

4.7. Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

4.8. Учень зобов’язаний після прийому їжі забрати зі столу посуд.

Кiлькiсть переглядiв: 449

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.