Матерацька Майя Олександрівна,

заступник директора із виховної роботи

ОЗО«Балаклеївський ліцей імені Євгенії Гуглі»

Балаклеївської сільської ради Черкаської області.

Виховуємо патріотів України

Патріотичне виховання молоді є одним з найголовніших пріоритетів гуманітарної політики в Україні, важливою складовою її національної безпеки. З метою формування почуття любові до Батьківщини та її національних цінностей, та свідомості у ліцеї розроблені і проводяться заходи щодо відзначення національних свят, знаменних та пам’ятних дат. Так, ліцеїсти залучаються до проведення Шевченківського тижня, місячника патріотичного виховання, святкування днів народного календаря, до відзначення Дня пам’яті та примирення, Перемоги над нацизмом у ІІ світовій війні, Дня української писемності та мови, та жертв Голодомору, Дня Революції Гідності, зустрічі з воїнами ООС.

Гідність і свобода – це ті цінності, які нероздільно пов’язані із життям людини, і відіграють важливу роль як у становленні певної особистості , так і суспільства в цілому. Вони лежать в основі моральних ідеалів, принципів, переконань і норм, які визначають стосунки між людьми і ставлення громадян до своєї держави. У свою чергу, таке ставлення уособлюється в поняттях «Вітчизна», «Батьківщина», «родина», «сім’я», з найвищим проявом любові до рідної землі є готовність з честю відстоювати її свободу, незалежність, боронити від будь - яких нападів ціною власного життя.

Виховання в учнів патріотичних почуттів відбувається в процесі ознайомлення з історією про героїчний характер українського народу на годинах спілкування (https://classroom.google.com/c/NTQ0ODc2Njg3MTgy/a/NTc2NTQwNDU1NjM1/detailshttps://classroom.google.com/c/NTQ0ODI2OTQ1Mzc5/a/NTc3MzEzMzE5MDky/detailshttps://classroom.google.com/c/NTQ0NjI0ODk4NDEy/m/NTYyNDU1NTU0NTU1/details) та уроках звитяг(https://classroom.google.com/c/NTQ0NzMzMzQ2MDU5/m/NTc2MzIwNjI3OTA1/details https://classroom.google.com/c/NTQ0OTY5MTEzNjc0/a/NTc2MzEyNjk0OTY4/details). До Дня захисника і захисниць України, Збройних сил України були організовані флешмоби «Вітання захисникам та захисницям» (https://fb.watch/gh-5Tp52w8/ https://fb.watch/gh-5Tp52w8/ https://fb.watch/gh-8kzN4LE/ https://fb.watch/gh-aHDs8Oj/ https://fb.watch/gh-cQdi6YI/)у яких ліцеїсти підтримали єдність нашої країни і висловили подяку воїнам,які ризикуючи своїм життям, захищають її незалежність. Діти з любов’ю передали військовим на передову власні малюнки, листи,сувеніри, зроблені власноруч. (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid025SfJN7M5c7R18pUPPat7nZFiTKaoX1DXnZShzKx6ftmhnUwfRoT1H2YxtaNZDGREl&id=2027043867553744)

День Гідності та Свободи – це свято, яке є одним із ключових у ланцюжку заходів щодо утвердження в Україні національної незалежності, бажання жити за європейськими стандартами.

У ліцеї були проведені заходи до цього пам’ятного дня:

Уроки звитяги про видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України(https://classroom.google.com/c/NTQ0ODI2OTQ1Mzc5/a/NTcyMjA0NzI3MDk4/details);

відеоекскурсії, присвячені висвітленню подій, пов’язаних з історією Революції Гідності (https://classroom.google.com/c/NTQ0ODI2OTQ1Mzc5/m/NTcxODk4MDYzMjE0/details);

години спілкування «Україна - країна нескорених»(https://classroom.google.com/c/NTQ0NjA2OTI5NDQ5/a/NTczMDE4NDg5OTQy/details; вікторина на задану тему(https://classroom.google.com/c/NTQ0ODI2OTQ1Mzc5/a/NTcyMjEwMjI3OTMy/details);

перегляд документальних фільмів , презентацій патріотичного змісту.

До Дня Соборності України були організовані флешмобтайм(https://fb.watch/ifQmIb88cp/ https://fb.watch/ifQrxCmJOX/), книжкові виставки в бібліотеці (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02nWogvLDvzL951Qo72DvyiK1VPB22nQzAVdCvCEBAb4hiYnexBMVkmWz9pEzx1eiWl&id=100057539474176)

Міжнаро́дний де́нь па́м'яті жертв Голокос́ту — пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Відзначається щорічно — 27 січня. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей. Україна вперше відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту у 2012 році.

До цієї пам’ятної дати були проведені :

-урок-реквієм до Дня пам’яті Героїв Крут ( https://classroom.google.com/c/NTQ0NzMzMzQ2MDU5/m/NTg2MjM5MTA5NDc3/details) -ГСКК «Тут наші Крути. Трагізм і велич боротьби української молоді під Крутами» (https://classroom.google.com/c/NTQ0OTY5MTEzNjc0/a/NTg1NjY4OTU4NTg5/details)

Наш ліцей знаходиться в тісній співпраці з військовими місцевої військової частини. Вони є постійними учасниками таких заходів, як проведення спортивних змагань до Дня Збройних сил України. Військові організували та провели виставку сучасних зразків стрілецької зброї. Тепер вони допомагають учням 10 – 11 класів разом з учителем Захисту Вітчизни у стройовій та вогневій підготовці.

Такі зустрічі потрібно організовувати, адже живе спілкування з людьми, які ризикують своїм життям заради миру, сприяє вихованню справжніх громадян країн і доводить, що патріот – не книжне слово, не романтизований образ, а реальність.

Формуванню патріотичних почуттів учнівської молоді сприяє участь в обласних конкурсах військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), а саме : «Капсула часу»( https://fb.watch/ifR2pLIXdo/), конкурсу «Ватр», обласній вікторині, присвяченій Дню Героїв Небесної Сотні (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0GtQDd3PxkRmqXYM33ooM5F2EhP8DT5fKhWEio7Hz1cc2jMF2m59W53x2BFLsxjNal&id=100057539474176),т.д.

Уміле використання позитивних прикладів і залучення учнів у різноманітні форми роботи сприяє більш глибокому усвідомленню сутності патріотизму.

Кiлькiсть переглядiв: 759

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.